Ümit Kalko Haberleri

Kişinin yasevimliığı topluluk ortamında kıymeti olan , yetenek, şekil ve özge davranış biçimlerini vüruttirdiği süreçlerin tümüdür.

Yetişek, önceden saptanmış esaslara bakarak insanoğluın davranışlarında belli vürutmeler esenlamaya yarayan planlı etkisinde bırakır sürecidir.

Yetişek; bireyin davranışlarındaki evetşantısı vasıtasıyla kasıtlı olarak ve isteyerek değçalışmame meydana getirme sürecidir.

Görüldüğü gibi eğitimin bir çok teşhismı mimarilabilmektedir. Fakat, günümüzde çoğunlukla tercih edilen teşhism:

“Ferdin davranışında, kendi evetşantısı vasıtasıyla ve kasıtlı olarak mergup yönde( eğitimin lakinçlarına uygun ) değçalışmame meydana getirme sürecidir.” Şeklindedir.

Bu aşinalık bakarak;

· Yetişek bir süreçtir.

· Yetişek sürecinde, bireyin davranışlarının mergup yönde değçalışmatirilmesi lakinçlanmaktadır.

· Davranışlarındaki değçalışmame kasıtlı olarak gerçekleştirilmektedir.

· Yetişek sürecinde bireyin kendi evetşantıları esastır.
EĞİTİMİN SÜRECİ

Eğitimin üç zemin öğesi vardır.

1. Yalnızç

2. Öğretme ve öğrenme etkinlikleri

3. Değerlendirmeler

Yetişek lakinçla adım atar, öğretme-öğrenme etkinlikleriyle devam paha ve yorum ile son bulur. Sürecin bu mantığı bilcümle kültürler karınin nüshadır. Yalnızçların içeriği ve öğrenme karınin kullanılan öğretme şekilleri kültürden kültüre bakarak değçalışmaebilir, lakin sürecin doğbeyı değçalışmamez.

Yetişek kapsamı ve teşhismlanması açısından çok geniş bir kavramdır. Gün süresince biriyi filozof ve pedagog, eğitimin ne başüstüneğuna dair farklı farklı teşhismlamalarda bulunmuştur. Günümüzde ise eğitimin kabul edilen ölçünlü teşhismı şudur: Yetişek, bireyin davranışlarında kendi evetşantıları vasıtasıyla kasıtlı olarak istendik davranış değçalışmaikliği meydana getirme sürecidir. Bu teşhismlama ekseninde eğitimin umumi hatları çizilebilir. Bu teşhismlamanın ortamında eğitime dair temelı önemli kavramlar vardır. Özellikle “kendi evetşantıları vasıtasıyla”, “kasıtlı olarak”, “istendik davranış değçalışmaikliği” ve “süreç” gibi kelimeler eğitimin anne taşlarıdır.

Yetişek, in karınin ömür boyu devam eden bir süreçtir ve davranışlarda tadil meydana getirir. Bu davranış değişiklikleri ise bireyin kendi tecrübelerine dayanır. Davranış değişiklikleri istendik şu demek oluyor ki beklentilere ve hedeflere uygun olabileceği gibi istenmedik yönde de vürutebilir. Yetişek sürecinin çalışmaletilmesi ise kasıtlı şu demek oluyor ki programlı ve programlı olabileceği gibi vürutigüzel de mümkün. Kasıtlı olarak yapılan eğitime formal yetişek, vürutigüzel yapılan eğitime ise informal yetişek denir. Elan açıklayıcı bir örnek verirsek ekol, dershane, yetişek merkezleri gibi mekânlarda maruz yetişek formal; bireyin kendi çevresinden edinmiş olduğu ve planlı programlı sıfır yetişek ise informal eğitidir. Doğrusu yetişek sadece okullardaki öğrenmelerle sınırlı değildir.

Yetişek Türleri
Yetişek türlerine bakarak sınıflandırıldığında formal ve informal yetişek çıkmak üzere iki tür ortaya çıkar. Formal yetişek okullarda evet da kurumlarda belli bir plan ve izlence çerçevesinde gerçekleştirilir ve bu yetişek tipinin belli bir amacı vardır. Bu düzende yetişek süreci idari bir ekip ve eğitmenler tarafından planlanır. İnformal yetişek ise bizatihi vüruten ölçüsüz ve programsız yapılan eğitimdir ki duygusal bu eğitimi toplumsal çevresinden gizil olarak edilir.

Yetişek Sistemi
Yetişek, bir tip olarak ele hileındığında ise yetişek sisteminin üç zemin ögesi bulunmaktadır: Bunlar kaynaklar, süreçler ve çıktılardır. Menşe; eğitimin beslendiği öğretmen, öğrenci, yapı, donanım, maliyet, personel gibi fiziksel unsurlardır. Müddetç; ekol ortamında meydana gelen dersler, öğrenme evetşantıları ve öğüt aktiviteleridir. Çıktılar ise bireyde marifet, yeterlilik, yetki, test payanları gibi mergup davranış değçalışmaiklikleridir.

Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ümit Kalko

Drop Your Comment


Seo Fiyatları https://sertifika.name.tr/ https://muglahavadurumu.name.tr/ https://ekrankalemi.name.tr/ https://yufkaci.name.tr/ https://yesilrenk.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
takipçi satın al https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al puff bar satın al
takipçi satın al